Nagroda Literacka

im. Jerzego 真豉wskiego

Rok 2010

INFORMACJE I MATERIAΧ

 

 

 

Rok 2008 2009 2010 2011

   

 

 

 

   

Na pocz徠ek

Jury 2010

 

Wyniki g這sowania Jury w r. 2010

G這sowa這 10 Juror闚, nadsy豉j帷 na r璚e Przewodnicz帷ego Jury prof. Antoniego Smuszkiewicza wype軟ione i podpisane papierowe karty do g這sowania do dn. 15.09.2010. G這sowanie przeprowadzono zgodnie z Regulaminem Nagrody.

Wymieniono utwory, na kt鏎e g這sowa這 co najmniej 2 Juror闚.

[Zamieszczono w sieci 19.10.2010, Andrzej Zimniak]

 

Autor

Tytu

Wydawnictwo

Punkty

G堯wna Nagroda i Wyr騜nienia

1.   Protasiuk Micha

Struktura                                         G紟NA NAGRODA

W. Dolno郵御kie

15

2.   Ka雘och Anna

Przedksi篹ycowi (t.1)       ZΜTE WYR荅NIENIE

Fabryka S堯w

12

3.  Orbitowski ㄆkasz

安i皻y Wroc豉w                      SREBRNE WYR荅NIENIE

W. Literackie

10

4.  Guzek Maciej

Trzeci 鈍iat

Runa

9

5.  Brzezi雟ka Anna

Letni deszcz. Sztylet

Runa

6

Nagroda Specjalna

1.   Dukaj Jacek

Wroniec                      NAGRODA SPECJALNA

                            NOMINACJA JURY

W. Literackie

 6 taka

4 nie

    a Do Nagrody Specjalnej ustanowiono jedn nominacj. 6 Juror闚 by這 za przyznaniem tej Nagrody w 2010 roku, 4 by這 przeciw.

 

Wyniki g這sowania w/s przyznania w 2010 roku G堯wnej Nagrody (liczby g這s闚):

TAK - 7                 NIE - 3                 BEZ OPINII - 0

 
     

 

 

 

 

 

     

Na pocz徠ek

Lista Elektor闚 '2010

 

Wyniki g這sowania Elektor闚 w r. 2010

przeprowadzonego w鈔鏚 wybranych opiniotw鏎czych czytelnik闚 w inicjacyjnym g這sowaniu dotycz帷ym Nagrody Literackiej im. Jerzego 真豉wskiego. Liczba Elektor闚: 55, okres g這sowania: 30.03 - 15.04.2010. G這sowanie przeprowadzono zgodnie z Regulaminem Nagrody w r. 2010 (http://zimniak.art.pl/n/). Wymieniono powie軼i, kt鏎e otrzyma造 statystycznie znacz帷 liczb punkt闚 (15% maksymalnej liczby punkt闚, a wi璚 14 lub wi璚ej), wg liczby uzyskanych punkt闚 w porz康ku malej帷ym.

[Zamieszczono w sieci 16.04.2010, Andrzej Zimniak]

 

Autor

Tytu

Wydawnictwo

Punkty

Powie軼i nominowane przez Elektor闚

1.  Guzek Maciej

Trzeci 安iat

Runa

94

2.  Orbitowski ㄆkasz

安i皻y Wroc豉w

Wyd. Literackie

78

3.  Ka雘och Anna

Przedksi篹ycowi (t.1)

Fabryka S堯w

63

4.  Grz璠owicz Jaros豉w

Pan Lodowego Ogrodu, (t.3)

Fabryka S堯w

53

5.  Brzezi雟ka Anna

Letni deszcz. Sztylet

Runa

52

6.  Protasiuk Micha

Struktura

Wyd. Dolno郵御kie

33

Pozosta貫 powie軼i

7.  Komuda Jacek

Samozwaniec (t.1)

Fabryka S堯w

32

8.  Sapkowski Andrzej

痂ija

SuperNOWA

30

9.  Orkan Rafa W.

Dziki mesjasz

Fabryka S堯w

28

10. 鑿iek Jakub

Ofensywa szuler闚

Runa

24

11. Piskorski Krzysztof

Zadra (t.2)

Runa

24

12. Tokarczuk Olga

Prowad sw鎩 p逝g przez ko軼i umar造ch

Wyd. Literackie

18

 

 

Rekomendacje dotycz帷e przyznania w 2010 roku G堯wnej Nagrody (liczby g這s闚):

TAK - 40                 NIE - 10                 BEZ OPINII - 5

 

 
     

 

 

 

 

     

Na pocz徠ek

 

Lista Elektor闚

Nagrody Literackiej im. Jerzego 真豉wskiego w roku 2010, kt鏎zy oddali wa積y g這s.

 

1.  Adamus Dariusz

2.  Brewczy雟ki Piotr  w

3.  Bronhard Marcin  w

4.  Bukowski J璠rzej

5.  Chojnowska Agnieszka

6.  Chru軼icka Katarzyna

7.  Czostkiewicz Tadeusz

8.  Dagajew Micha

9.  Deptuch Pawe  w

10.  Derkacz Piotr

11.  Falenta Krzysztof   w

12.  G逝ch Krzysztof  w

13.  Gruszczy雟ki Waldemar

14.  Guttfeld Dorota

15.  Kajtanowska Beata

16.  Kielarski Kazimierz

17.  Kietzman Krzysztof

18.  Klimek Mariusz  w

19.  Kozdroj Sylwester 

20.  Kozie陶o Tomasz  w

21.  Koz這wski Krzysztof

22.  Ksi瘰ki Krzysztof  w

23.  Kubalski Micha  w

24.  Kukie趾a Beata  w

25.  Kurzyd這wska Bo瞠na

26.  Kwieci雟ka-Sobek Beata  w

27.  Lauda雟ki Pawe

28.  Marczy雟ka-Goldstein Ewa  w

29.  Michowski Marek  w

30.  Mr霩 Juliusz A.

31.  Myszkiewicz Igor

32.  Najda ㄆkasz

33.  Nowi雟ki Piotr

34.  Oleszak Marcin W.

35.  Pers Jolanta  w

36.  Pitala Maciej

37.  Rak Piotr

38.  Ratajczyk Jaros豉w  w

39.  Sanecka Joanna  w

40.  Siekierzy雟ki Witold

41.  Smalec Sylwia

42.  Sok馧 Szymon  w

43.  Spasiewicz S豉womir

44.  Stachyra Micha

45.  奸iwiak Rafa  w

46.  Tomaszek Ma貪orzata  w

47.  Urnia-Ksi瘰ka Beata

48.  Wachowicz Miko豉j J.  w

49.  Wilczewska Sylwia  w

50.  Witek Joanna

51.  W鎩cikiewicz Krzysztof w

52.  Wronka Tymoteusz  w

53.  Zieli雟ki S豉womir

54.  Zwierzchowski Marcin  w

55.  疾ra雟ki Jan

 

w Elektorzy, kt鏎zy g這suj po raz trzeci, a wi璚 od pocz徠ku (24 osoby).