Nagroda Literacka

im. Jerzego 真豉wskiego

Rok 2009

INFORMACJE I MATERIAΧ

 

 

 
     

 

 

 

     

Na pocz徠ek

Jury 2009

 

Wyniki g這sowania Jury w r. 2009

G這sowa這 10 Juror闚, nadsy豉j帷 na r璚e Przewodnicz帷ego Jury prof. Antoniego Smuszkiewicza wype軟ione i podpisane papierowe karty do g這sowania do dn. 15.09.2009. G這sowanie przeprowadzono zgodnie z Regulaminem Nagrody.

Wymieniono utwory, na kt鏎e g這sowa這 co najmniej 2 Juror闚.

[Zamieszczono w sieci 2.11.2009, Andrzej Zimniak]

 

Autor

Tytu

Wydawnictwo

Punkty

Powie軼i

1.       Kosik Rafa

Kameleon                      G紟NA NAGRODA

Powergraph

20

2.       Piskorski Krzysztof

Zadra (t.1)                     ZΜTE WYR荅NIENIE

Runa

8

3.       Brzezi雟ka Anna

Ziemia niczyja   SREBRNE WYR荅NIENIE

Runa

7

4.       Szyda Wojciech

Miasto dusz

Zysk i S-ka

6

5.       Jab這雟ki Witold

Fryne hetera

SuperNOWA

4

Opowiadania

1.       Ka雘och Anna

安iaty Dantego            NOMINACJA JURY

Fabryka S堯w a

 3

2.   Orbitowski ㄆkasz

Noc na mo軼ie zakochanych

Wie瘸 b

 2

3.       Twardoch Szczepan

Maniera tenebrosa

SuperNOWA c

 2

    a Antologia Epidemie i zarazy

b SFFH 33/2008

c Zbi鏎 Prawem wilka

 

 
     

 

 

 

 

     

Na pocz徠ek

Lista Elektor闚 '09

 

Wyniki g這sowania Elektor闚 w r. 2009

przeprowadzonego w鈔鏚 wybranych opiniotw鏎czych czytelnik闚 w inicjacyjnym g這sowaniu dotycz帷ym Nagrody Literackiej im. Jerzego 真豉wskiego. Liczba Elektor闚: 63, okres g這sowania: 6.03 - 15.04.2009. G這sowanie przeprowadzono zgodnie z Regulaminem Nagrody (http://zimniak.art.pl/n/). Wymieniono powie軼i, kt鏎e otrzyma造 statystycznie znacz帷 liczb punkt闚 (15 lub wi璚ej), wg liczby uzyskanych punkt闚 w porz康ku malej帷ym. Wymieniono tak瞠 5 rekomendowanych opowiada bez nominacji.

[Zamieszczono w sieci 17.04.2009, Andrzej Zimniak]

 

Autor

Tytu

Wydawnictwo

Punkty

Powie軼i nominowane przez Elektor闚

1.       Kosik Rafa

Kameleon

Powergraph

95

2.       Szyda Wojciech

Miasto dusz

Zysk i S-ka

68

3.       Piskorski Krzysztof

Zadra (t. 1)

Runa

67

4.       Jab這雟ki Witold

Fryne Hetera

SuperNOWA

59

5.       Brzezi雟ka Anna, Wi郾iewski Grzegorz

Chwa豉 ogrod闚

Runa

39

6.       Brzezi雟ka Anna

Ziemia Niczyja

Runa

37

Pozosta貫 powie軼i

7.       Orbitowski ㄆkasz, Urbaniuk Jaros豉w

Pies i klecha. Tancerz      

Fabryka S堯w

36

8.       Ziemia雟ki Andrzej

Breslau Forever

Fabryka S堯w

31

9.       Wi郾iewski Grzegorz

如iew nad otch豉ni

Runa

28

10.   Przyby貫k Marcin

Gamedec: Zabaweczki. B造ski

SuperNOWA

25

11.   Zbierzchowski Cezary

Requiem dla lalek

Fantasmagoricon

25

12.   Komuda Jacek

Galeony wojny (t. 2)

Fabryka S堯w

25

13.   Ziemia雟ki Andrzej

Toy Wars

Fabryka S堯w

23

14.   Bia這喚cka Ewa

Wied幟a.com.pl

Fabryka S堯w

22

15.   Kempczy雟ki Pawe

Hekate

SuperNOWA

18

16.   鑿iek Jakub

K豉mca 3. Och豉p sztandaru

Fabryka S堯w

17

17.   鑿iek Jakub

Ciemno嗆 p這nie

Fabryka S堯w

16

18.   Kozak Magdalena

Nikt

Fabryka S堯w

16

Opowiadania z rekomendacj consideratus*

1.       Baraniecki Marek

Wesele dusz

SuperNOWA a

 

2.       Ka雘och Anna

安iaty Dantego

Fabryka S堯w b

 

3.       Nowak Jakub

Ekumenizm

Pr鏀zy雟ki Media c

 

4.       Szostak Wit

Podworzec

Pr鏀zy雟ki Media d

 

5.       Twardoch Szczepan

Maniera tenebrosa

SuperNOWA e

 

 

* Rekomendacja do rozwa瞠nia przez Jury, wobec du瞠go rozproszenia g這s闚. Kolejno嗆

  alfabetyczna wg autor闚. R騜nice w punktacji statystycznie nieznacz帷e.

a Zbi鏎 G這wa Kasandry

b Antologia Epidemie i zarazy

c Nowa Fantastyka 12/2008

d Nowa Fantastyka 2/2008

e Zbi鏎 Prawem wilka

 

 
     

 

 

 

 

     

Na pocz徠ek

 

Lista Elektor闚

Nagrody Literackiej im. Jerzego 真豉wskiego w roku 2009, kt鏎zy oddali wa積y g這s

 

 1.  Adamus Dariusz

 2.  Brewczy雟ki Piotr

 3.  Bronhard Marcin

 4.  Chojnowska Agnieszka

 5.  Chru軼icka Katarzyna

 6.  Czarnecki Bartosz

 7.  Dagajew Micha

 8.  Deptuch Pawe

 9.  Derkacz Piotr

10.  Dobosz Pawe

11.  Falenta Krzysztof

12.  Fronczak Hanna

13.  G逝ch Krzysztof

14.  Gruszczy雟ki Waldemar

15.  Grzeszczak Piotr

16.  Kajtanowska Beata

17.  Kami雟ki Marcin

18.  Kielarski Kazimierz

19.  Kietzman Krzysztof

20.  Klaman Natalia

21.  Kleta Tomasz

22.  Klimek Mariusz

23.  Kozie陶o Tomasz

24.  Koz這wska Agata

25.  Ksi瘰ki Krzysztof

26.  Kubalski Micha

27.  Kukie趾a Beata

28.  Kulczycki Zbigniew

29.  Kwieci雟ka-Sobek Beata

30.  Lauda雟ki Pawe

31.  Marczy雟ka-Goldstein Ewa

32.  Matuszak Pawe

33.  Michowski Marek

34.  Mr霩 Juliusz A.

35.  Musia Grzegorz P.

36.  Myszkiewicz Igor

37.  Nowi雟ki Piotr

38.  Oleszak Marcin W.

39.  Papierkowski Krzysztof

40.  Pers Jolanta

41.  Pitala Maciej

42.  Pochmara Krzysztof

43.  Rak Piotr

44.  Ratajczyk Jaros豉w

45.  Sanecka Joanna

46.  Sawicki Andrzej

47.  Sok馧 Szymon

48.  Spasiewicz S豉womir

49.  Stachyra Micha

50.  奸iwiak Rafa

51.  Tomaszek Ma貪orzata

52.  Urnia-Ksi瘰ka Beata

53.  Wachowicz Miko豉j J.

54.  Wilczewska Sylwia

55.  Wilk Ma貪orzata

56.  Witek Joanna

57.  Wodyk Mateusz

58.  W鎩cikiewicz Krzysztof

59.  Wronka Tymoteusz

60.  Zar鏚 Marcin

61.  Zieli雟ki S豉womir

62.  Zwierzchowski Marcin

63.  疾ra雟ki Jan