Wejście

Okładki:

Główna

Naukowa

Literacka

Publicystyczna

Galeria i podróże

Blog

 

Entrance

Covers:

Main

Scientific

Literary

Journalistic

Gallery & travel

Blog

 


W USA ukazała się antologia polskich opowiadań:

A w niej mój tekst

A Cage Full of Angels


 

Co o mnie pisano

Spotkania, referaty

Na rynku,

   na warsztacie

Czytelnia utworów

Fraszki

Spis utworów

Spis artykułów

Całe artykuły

Linki

Nagroda im. Żuławskiego

 

 

 

Blog

Facebook: Profil  Strona

Galeria Picasa

ANDRZEJ

ZIMNIAK

 

Kontakt

zimniak13@gmail.com

 

Dla moich studentów

 


We francuskim przekładzie Zuzanny Pająk ukazał się w 2010 roku zbiór 9 moich opowiadań p.t. "Na końcu będzie słowo". Ilustrację na okładce wykonała Magdalena Sperzyńska.

 

 

Nauka: badania w dziedzinie chemii

Science: doing chemistry

Moja przygoda z nauką

My adventure with science

 

Literatura: pisząc fantastykę

Literature: writing science-fiction

 

Publicystyka i upowszechnianie nauki 

Journalism and advancement of science

 

Galeria i podróże

Gallery & travel

 

Blog

Witam na swoich stronach

Pomieściłem na nich głównie informacje i rozdzieliłem je na cztery działy: naukowy, literacki, publicystyczny oraz galerię z podróżami - każdy z tych działów ma własną okładkę, a strony literacka i publicystyczna dodatkowo swoje przewodniki. Ogólnie można powiedzieć, że dział naukowy, zredagowany także w całości w wersji angielskiej, utrzymany jest w najbardziej oficjalnym tonie - jest to także moja oficjalna strona naukowa. Podałem tam życiorys odnoszący się do pracy w dziedzinie chemii, tematykę badawczą, spisy publikacji i komunikatów, struktury badanych związków oraz relację nt. promowania nauki. Natomiast tylko ze strony głównej dostępny jest nieoficjalny felietonowy tekst Moja przygoda z nauką.

Na obszernych stronach literackich zamieściłem informacje o swojej twórczości, listę utworów, całe utwory i ich fragmenty, fraszki, kompletne prace dyplomowe o mojej twórczości, cytaty z recenzji, wywiady, życiorys z gawędą biograficzną, oraz link do informacji nt. moich referatów, także na konwentach, byłych i planowanych. Wybrane teksty dotyczące literatury zostały po skróceniu zaprezentowane także w wersji angielskiej.

Natomiast na stronach publicystycznych podałem zakres swoich dziennikarskich zainteresowań, cytaty z opublikowanych artykułów i wybrane całe artykuły z takich dziedzin, jak szeroko rozumiana popularyzacja nauki (teoria i praktyka), futurologia i fantastyka, opinie chemika o żywieniu, a także informacje o działalności na polu upowszechniania nauki (udział w Festiwalach Nauki, prace redakcyjne, artykuły). Jest także wybór streszczeń referatów, wykładów i wystąpień, byłych i dopiero planowanych. Zapraszam również do działu tekstów humorystycznych.  W dziale podróżniczym zamieściłem całe artykuły, natomiast w Galerii znalazły się relacje bogato ilustrowane fotografiami ze szlaków. Mam nadzieję, że znajdą się czytelnicy, którzy te materiały wykorzystają przy planowaniu interesującego urlopu.

Najnowszym działem jest galeria, głównie własnych fotografii, nie tylko podróżniczych, lecz też np. portretowych. Innych autorów mogę gościć, przedstawiając ich fotografie i grafiki. Ekspozycja galerii będzie sukcesywnie zmieniana, a poszczególne działy uzupełniane, modyfikowane i rozbudowywane.

Na zakończenie chciałem Was zapewnić, że ta strona zmienia się, żyje, więc trzeba czytać ją stale od nowa!

ms

 


 

Polecam:  Głos z Politechniki - wywiad o studiach, uprawianiu nauki, noblistach, kompleksach, literaturze, Żuławskim, wulkanach i kosmoformowaniu człowieka

 Wywiad z Andrzejem Zimniakiem w czasopiśmie Qfant (z kwietnia 2011)

 
   Wydałem tomik pt. "Fraszki rubaszne" z ilustracjami malarza Krzysztofa Trzaski. Wydanie bibliofilskie w twardej oprawie do kupienia w Solarisie i innych dobrych księgarniach.  
    W Stanach Zjednoczonych w końcu 2010 r. ukazała się antologia polskich opowiadań A Polish Book of Monsters w tłumaczeniu Michaela Kandela (tłumacz Lema), a w niej mój tekst A Cage Full of Angels (Klatka pełna aniołów). Reprezentowani autorzy: Huberath, Sapkowski, Kołodziejczak, Zimniak, Dukaj. Więcej  
    Z satysfakcją donoszę, że publikacja naukowa, której jestem współautorem, w rankingu liczby cytowań prestiżowego amerykańskiego czasopisma Biochemistry, obejmującego 50 lat, uplasowała się na doskonałej 13. pozycji. Link.  

 

 

 


 

Jesteś na stronie: http://zimniak.art.pl/  * Jesteś na stronie: http://zimniak.art.pl/  * Jesteś na stronie: http://zimniak.art.pl/  * Jesteś na stronie: http://zimniak.art.pl/  * Jesteś na stronie: http://zimniak.art.pl/  * Jesteś na stronie: http://zimniak.art.pl/

 

STAŁE DZIAŁY:      
NAUKA LITERATURA PUBLICYSTYKA GALERIA

 


Zalecana przeglądarka: Internet Explorer

The WebCounter used: http://www.digits.com/


Strony niekomercyjne. Autorem stron jest Andrzej Zimniak. Oryginalne teksty, zdjęcia i elementy grafiki chronione są prawem autorskim.

Non-commecial pages. Author of the pages is Andrzej Zimniak. The original texts, pictures and elements of graphic are protected by copyright.

Images of planets: NASA/JPL/Caltech. Few animated GIFs presented were copied from non-restricted internet pages.